2050'DE NELER OLACAK?...

ABD'li bilimadamları, 45 yıl sonra nasıl bir dünyada yaşayacağımızı açıkladı. Türkiye çok gelişmiş ülkelerden biri olurken, uçan arabalar ve uzay seyahati sıradanlaşacak....

Geleceği öğrenmek, birçoğumuzun hayalidir. Yıllar sonra bizi nasıl bir yaşam bekliyor?
20
veya 30 yıl sonra, hangi ülkeler güçlü, hangi ülkeler güçsüz olacak? İnsan ömrü ne kadar olacak? Bu ve buna benzer birçok sorunun yanıtını arayan ABD'li bilimadamları, uzun süren çalışmalar sonucunda ilginç sonuçlara ulaştı. 2050'de dünyanın süper gücü ABD, Çin ve Rusya olacak. Bu 3 ülkenin dışında Türkiye, Almanya, İngiltere ve Fransa özellikle ekonomi alanında Avrupa'nın en önemli ülkeleri konumuna gelecek. İşte 2050'nin dünyası...

Hava trafiği!

* 45 yıl sonra, dünyanın yüzde 80'inde ulaşım problemi kalmayacak. Özellikle ikinci bir dünya oluşturuluyor. Her ülke, metro sistemini mükemmel bir hale getirecek. Şimdiki yollar ise, insanların çok daha iyi bir hayat sürmesi için kullanılacak. Hava trafiği biraz yoğun görünüyor ancak, şimdiki trafiğe göre çok rahat. 10 kişiden 7'sinin uçan otosu olacak. Ancak özel bir sistem sayesinde, hava trafiği diye bir sorun söz konusu bile olmayacak. Şehirler arası yolculukların hepsi, özel uçaklarla yapılacak.

Uzayda tatil

 Gelecekte her şey, insan mutluluğu üzerine hazırlanıyor. 2050'nin tatil cenneti ise uzay oluyor. Dünyadaki birçok ülke, uzay seyahati konusunda çok önemli gelişmeler sağlayacak. Herkesin maddi durumuna göre uzay seyahatleri hazırlanacak. Özellikle Ay'da tatil yapmanın, o tarihlerde çok revaçta olacağı ifade ediliyor. Dünyadaki tatil beldeleri ise, eskisi kadar olmasa da, yine hatırı sayılır bir ilgi görecek. ABD ve Rusya, uzayda tatil projesini 2020 yılında açıklamaya hazırlanıyor. Ancak 2020'de uzaya gitmek için, çok zengin olmanız gerekiyor. 2050 yılında uzaya gitmek isteyenlerin ise, şimdiki parayla sadece bin 200 dolar ödemeleri yeterli olacak.

Petrol bitiyor...


* Uğruna savaşların çıktığı, ülkelerin yok olduğu petrol, 2050 yılında tarihteki yerini alacak. Yerine en güçlü aday, bor ve uzay elementleri olarak gösteriliyor. Bor madeni konusunda oldukça zengin olan Türkiye, elbette dünyanın sayılı ülkeleri arasındaki yerini alacak. Hava otomobilleri, güneş enerjisi ile çalışacak.

Uykusuzluk hapı...* İnsanoğluna, 24 saat yetmeyecek. Bu nedenle, uykuyu en az seviyeye indirmeyi düşünen bilimadamları, bu konuyla ilgili çalışmalara hız verdi bile. 2050 yılında, vücut dengesini özel haplar sağlayacak. Uyumak istemeyenler, bir hapla mükemmel bir uykudan uyanmış hissini yaşayacak. Tabii, bu derece etkili bir hapın geliştirilmesi için daha uzun yıllar gerekiyor. Bilimadamlarına göre, bu hapı imal etmek elbette zor ama, kesinlikle imkansız değil.

Dünya nüfusu 10 milyar* Dünya nüfusunun, 2050 yılında 10 milyar civarında olacağı belirtiliyor. Nüfusun en hızla artacağı ülkeler, Asya ve Afrika'dakiler. Halen dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin'in nüfusu, 100 milyon artarak 1 milyar 400 milyara ulaşacak. Ancak, o tarihte dünyanın en kalabalık ülkesinin Hindistan olacağı tahmin ediliyor. Büyük bir terslik olmaması halinde, 45 yıl sonra, Hindistan 1 milyar 600 milyonluk nüfusuyla, dünyanın en kalabalık ülkesi olacak. Türkiye'nin nüfusunun ise 100 milyon olması bekleniyor.

Teknolojik evler büyük rahatlık...* 2050 yılında yaşayanlar, evlerindeki her şeye konuşarak kumanda edecek. Ses tanıma sistemi sayesinde; evde yaşayanlar lamba açmaktan televizyona, müzik dinlemekten yemek pişirmeye kadar aklınıza gelebilecek her olayı komutlarla yapma şansına sahip olacak.

Para kullanımı azalacak* Teknoloji sayesinde, herkes özel şifreler ve parmak izleriyle alışveriş yapacak. Para kullanımı artık "Yok" denilecek kadar az olacak. Tek tip bankalar kurulacak ve bunlar her cadde başında yer alacak. Sistem gereği, tüm işlemler birkaç saniye gibi çok kısa süre içinde sonuçlandırılacak.

Öğrenim kolaylığı çiplerle sağlanacak* İnsan vücunu yerleştirilecek bir system yoluyla, öğrenim kolaylaşacak. Özel çipler sayesinde, başta yabancı dil olmak üzere birçok zor konu kolaylıkla öğrenilebilecek. Bilimadamları, bu müthiş teknolojinin, 2050 yılını beklemeden 10 ila 15 yıl sonra hayata geçirilebileceğini belirtiyor. 

SüperTeklif'e üye ol, sen de kazan! Süper teklife ÜCRETSİZ üye olup e-mailinize gelen reklamları izleyerek PARA KAZANMAK için TIKLAYIN . ImageChef.com - Custom comment codes for MySpace, Hi5, Friendster and more

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !